Rusya Bayraktar’a teklif verdi – Türkiye


Erdoğan, Putin’in şu anda Ukrayna’ya tedarik edilen Türk dronları için bir teklifte bulunduğunu açıkladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem Rusya’nın hem de Birleşik Arap Emirlikleri’nin Bayraktar ve Akıncı insansız hava araçlarını yapan Baykar ile işbirliği yapmakla ilgilendiğini açıkladı. Türkiye’deki çok sayıda medya kuruluşu Salı günü, Erdoğan’ın önceki akşam üst düzey AK Parti yetkililerinin toplantısında yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak bunu bildirdi. Baykar’ın bu yıl Ukrayna’ya yaklaşık 50 insansız hava aracı ihraç etmesinden bu yana bu açıklama ortalığı karıştırdı.

BAE, Baykar fabrikası kurmayı teklif ederken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin söyledi “beraber çalışalım,” Erdoğan Pazartesi günü parti yetkililerine şunları söyledi: CNN Türk. Rapor, aşağıdakiler gibi diğer kuruluşlar tarafından da yankılandı. TGRT ve Haber 7.

Putin’in iddia edilen önerisinin geçen hafta Tahran’da yaptığı ve kendisinin ve Erdoğan’ın Suriye’deki barış sürecini ve diğer konuları görüşmek üzere İran Cumhurbaşkanı Ebrahim Raisi ile bir araya geldiği toplantı sırasında gelmesi dışında daha fazla ayrıntı sunulmadı.

Erdoğan, Ağustos ayında yapılacak parti yıldönümü kutlamaları öncesinde Türkiye’nin askeri sanayisinin başarılarını övmek bağlamında teklifleri gündeme getirdi.

Devamını oku

Erdoğan Putin’i Batı’ya anlattı

Baykar, 2020 Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan’ın Ermenistan’ı yenmesine yardım ettiği kabul edilen Bayraktar TB2 ve Akıncı insansız hava araçlarını yapıyor. Ukrayna, Rusya ile savaşın başlamasından önce bir düzine sipariş verdi ve Kiev’deki Savunma Bakanlığı’na göre Şubat ayından bu yana toplam 50 tane aldı.

TB2 insansız hava araçları Libya ve Suriye’de de kullanıldı, ancak iddiaya göre Ukrayna’daki Rus hava savunma sistemlerine karşı daha az başarılı oldu. Kiev’in şu anda sadece onları rezerve ettiği bildiriliyor “özel görevler.”

Daha geçen hafta Baykar CEO’su Haluk Bayraktar CNN’e, şirketinin “asla” Rusya’ya insansız hava aracı sat.

“Türkiye ile Ukrayna arasında özellikle havacılık ve uzay alanında stratejik bir ilişki var” dedi. “Türkiye, Ukrayna’yı silahlı drone teknolojisiyle destekliyor. Rusya’ya herhangi bir şey iletmedik veya tedarik etmedik.”

Rusya, Ukrayna’da yerli olarak üretilen keşif ve saldırı insansız hava araçlarını kullandı. Bu ayın başlarında ABD, Moskova’yı İran’dan yüzlerce saldırı uçağı satın almak istemekle suçladı. Tahran reddedildi iddia, hak, talep.


Kaynak : https://www.rt.com/news/559678-erdogan-putin-bayraktar-drones/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir