Rusya, Ukrayna’nın Karadeniz’deki Odesa ve Mykolaiv bölgelerini yeni hava saldırılarıyla vurdu


Rusya, Salı günü Ukrayna’nın Karadeniz bölgeleri olan Odesa ve Mykolaiv’i hava saldırılarıyla hedef aldı, ülkenin güney kıyısındaki özel binaları ve liman altyapısını vurdu. Ukrayna askeri dedi.

Ukrayna’nın Güney Operasyonel Komutanlığı bir Facebook gönderisinde, Kremlin güçlerinin saldırıda havadan fırlatılan füzeler kullandığını söyledi.

Komuta Salı videosu yayınlandı Bu, için için yanan molozları ve yıkılan binaları gösteriyordu ve şu başlığı taşıyordu: “Bugünün Odessa bölgesindeki roket atışlarının sonuçları.”

Rapora göre, Odesa bölgesinde sahildeki köylerde çok sayıda özel bina vurularak alev aldı. Mykolaiv bölgesinde liman altyapısı hedef alındı.

Güneydeki yenilenen saldırılardan saatler sonra, güney Kherson bölgesinde Moskova’da yerleşik bir yetkili, Odesa ve Mykolaiv bölgelerinin yakında, doğudaki Kherson bölgesi gibi, Rus kuvvetleri tarafından “kurtarılacağını” söyledi.

Rus devlet haber ajansı RIA Novosti’nin aktardığına göre Kirill Stremousov, “Kherson bölgesi ve Kherson şehri sonsuza dek özgürleştirildi.”

Gelişmeler, Ukrayna’nın güneyde bir karşı taarruza hazırlanırken ortaya çıktı.

Rusya daha önce hafta sonu Odesa limanına saldırmıştı. İngiliz ordusu Salı günü yaptığı açıklamada, Moskova’nın iddia ettiği gibi bir Ukrayna savaş gemisinin ve bir gemi karşıtı füze stoğunun bölgede olduğuna dair bir belirti olmadığını söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı Odesa bölgesinde devam ediyor
26 Temmuz 2022, Ukrayna’nın Odesa bölgesi Zatoka yerleşiminde Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı devam ederken, Rusya’nın füze saldırısından zarar gören bir yerleşim bölgesinde bir itfaiyeci çalışıyor.

Ukrayna Devlet Acil Servisi Basın Servisi/REUTERS aracılığıyla Bildiri


İngiltere Savunma Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’nın gemisavar füzeleri kullanmasını Karadeniz Filosunu sınırlayan “temel bir tehdit” olarak gördüğünü söyledi.

Ordu, “Rusya, Odesa’yı ele geçirmek için gerçekçi bir amfibi saldırı girişiminde bulunamayacağından, bu genel işgal planını önemli ölçüde baltaladı.” Dedi. Rusya, Ukrayna’nın gemi karşıtı kabiliyetini düşürme ve yok etme çabalarına öncelik vermeye devam edecek” dedi.

Açıklamada, “Rusya’nın hedefleme süreçleri büyük olasılıkla eski istihbarat, kötü planlama ve operasyonlara yukarıdan aşağıya bir yaklaşımla rutin olarak baltalanıyor” diye ekledi.

Cumhurbaşkanlığı ofisinden Salı günü yapılan açıklamada, Rus bombardımanının son 24 saat içinde Ukrayna’da en az üç sivili öldürdüğünü ve sekiz sivili de yaraladığını söyledi.

Açıklamada, son haftalarda çatışmaların yoğunlaştığı doğu Donetsk bölgesinde, bombardımanın tüm cephe hattı boyunca devam ettiği ve Bakhmut, Avdiivka ve Toretsk dahil bölgenin en büyük şehirlerinin Rus kuvvetleri tarafından hedef alındığı belirtildi. .

Donetsk bölge valisi Pavlo Kyrylenko, Rus birliklerini misket bombası kullanmakla suçladı ve sivillere tahliye çağrısını yineledi.

Kyrylenko televizyonda yaptığı açıklamada, “Güvenli tek bir yer kalmadı, her şey bombalanıyor” dedi. Ancak sivil nüfus için hala tahliye yolları var” dedi.

Washington DC merkezli Savaş Araştırmaları Enstitüsü, Rusların Novoluhanske köyünün kuzey eteklerindeki Vuhledar Elektrik Santralini ele geçirmek için karanlık Wagner Grubu’ndan paralı askerler kullandığını bildirdi.

Ancak Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’na göre, Rus kuvvetleri orada “sınırlı kazanımlar” elde etti.

Rusya’nın ana odak noktası, Moskova güçlerinin Ukrayna’nın ana kaleleri olan Donetsk, Sloviansk ve Kramatorsk’a saldırılarını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu Bakhmut’u ele geçirmek oldu.

Savaş Araştırmaları Enstitüsü, “Rus kuvvetleri Bakhmut’un güneyinde marjinal kazanımlar elde etti, ancak Bakhmut’un tam kontrolünü ele geçirmek için bu ilerlemelerden etkili bir şekilde yararlanamayacak” dedi.

Rus kuvvetleri, Ukrayna’nın kuzeydoğudaki ikinci büyük şehri olan Harkov ve çevresindeki bölgede sivil altyapıya yönelik saldırılar düzenlemeye devam etti.

Harkov Valisi Oleh Syniehubov, kentteki grevlerin Salı günü şafakta yeniden başladığını ve bir otomobil bayisine zarar verdiğini söyledi.

Syniehubov Ukrayna televizyonuna verdiği demeçte, “Ruslar kasıtlı olarak sivil altyapı nesnelerini – hastaneler, okullar, sinema salonları – hedef alıyor” dedi. İnsani yardım kuyrukları dahil her yere ateş ediliyor, bu yüzden insanları toplu toplantılardan kaçınmaya çağırıyoruz” dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Moskova’nın “Ukrayna ve halkının tamamen boyun eğdirilmesini” istediğini söyledi.

Baerbock Prag ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Rusya’nın mutlak bir gaddarlıkla yürüttüğü ve başka hiç kimsenin yapmayacağı şekilde yürüttüğü bu savaş için aylarca sürecek bu savaşa hazırlıklı olmalıyız.” dedi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-war-russia-hits-black-sea-regions-new-air-strikes/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir