Twitter, Eylül’de Elon Musk’ın 44 Milyar Dolarlık Teklifine Hissedar Oylamasını Tutacak


Hareket, Elon Musk’ın üzerinde anlaşmaya varılan 44 milyar dolarlık devralma teklifinden uzaklaşmayı planlamasıyla geldi.

San Francisco:

Twitter Inc Salı günü yaptığı açıklamada, sosyal medya şirketinin Tesla şefi Elon Musk tarafından önerilen 44 milyar dolarlık devralma teklifine oy vermek için 13 Eylül’de bir hissedar toplantısı yapacağını söyledi.

Şirketin bir dosyalamada açıklanan planı, dünyanın en zengin kişisinin sosyal medya şirketini satın alma teklifinden uzaklaşmak için Ekim ayında Twitter ile yasal bir hesaplaşmaya hazırlanırken ortaya çıkıyor.

Twitter bir dosyalamada, toplantıda hissedarlardan, satın almayla bağlantılı olarak bazı üst düzey yöneticilere Twitter tarafından ödenebilecek tazminatın onaylanmasına yönelik bir öneriyi oylamalarının isteneceğini söyledi.

Ayrı bir gelişmede şirket, ikinci çeyrekte işe alımları önemli ölçüde yavaşlattığını ve maliyetleri düşürmek amacıyla doldurma rollerinde daha seçici olduğunu açıkladı.

Mayıs ayında, Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal, çalışanlarına sosyal medya firmasının işe alımların çoğunu durduracağını ve mevcut tüm iş tekliflerini gözden geçireceğini söylemişti.

Şirket, satın alma anlaşmasının tamamlanması halinde, Twitter hissedarlarının sahip oldukları her bir adi hisse için 54.20 dolar nakit almaya hak kazanacağını ve yönetim kurulunun devralmayı şiddetle desteklediğini de sözlerine ekledi.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)


Kaynak : https://www.ndtv.com/world-news/twitter-to-hold-shareholder-vote-on-elon-musks-44-billion-offer-in-september-3196961

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir