ABD 4 Temmuz Geçit Töreni Nişancısı Robert Crimo 100’den Fazla Suçla Suçlandı: yetkililer


4 Temmuz Çekimi: Robert Crimo, ABD’nin Chicago banliyösünde Bağımsızlık Günü geçit töreninde ateş açtı.

Washington:

ABD makamları Çarşamba günü, resmi bir açıklamaya göre, 21 yaşındaki adamı, Chicago yakınlarındaki 4 Temmuz geçit töreninde ölümcül bir toplu ateş açmakla suçladı.

Akıl hastalığı öyküsü olan genç bir adam olan Robert Crimo, Chicago’nun zengin bir banliyösünde Bağımsızlık Günü geçit töreninde ateş açarak yedi kişiyi öldürdü ve düzinelerce kişiyi yaraladı.

Saldırı, ABD’yi kasıp kavuran silahlı şiddet dalgasının sonuncusuydu.

Çekimler sırasında kadın kılığına giren Crimo, birkaç saat sonra tutuklandı. Daha sonra suçu itiraf etti ve başka bir saldırı planladığını söyledi.

Savcılardan yapılan açıklamaya göre, Crimo Çarşamba günü 21 adet birinci derece cinayetin yanı sıra birden fazla cinayete teşebbüs ve ağırlaştırılmış darp suçlamasıyla suçlandı.

Lake County Eyaleti Avukatı Eric Rinehart yaptığı açıklamada, “Soruşturmamız devam ediyor ve kurban uzmanlarımız bu suçtan etkilenen herkesi desteklemek için 24 saat çalışıyor.” Dedi.

Crimo, önümüzdeki hafta mahkemeye çıkarılacak ve suçlamaları resmi olarak kendisine okutacak.

Gun Violence Archive’a göre, 4 Temmuz’daki silahlı saldırı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en son büyük çaplı silahlı katliamdı ve yılda yaklaşık 40.000 ölüme ateşli silahlar neden oldu.

Ateş etme, silah kontrolü konusunda gergin bir ulusal tartışmayı daha da ateşledi ve akıl sağlığı sorunları ve tehdit edici davranışları olan bir kişinin yasal olarak ateşli silah satın almasına nasıl izin verildiğine dair soruları gündeme getirdi.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)


Kaynak : https://www.ndtv.com/world-news/us-july-4-parade-shooter-robert-crimo-charged-on-over-100-counts-officials-3200634

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir