ABD maymun çiçeği vakalarında dünya lideri


Sağlık yetkilileri, maymun çiçeği enfeksiyonlarında son zamanlarda görülen bir artıştan sonra gözetim çabalarını hızlandırıyor

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), son 24 saat içinde 1.000’den fazla yeni maymun çiçeği virüsü vakası bildirdi ve ABD’yi yeni salgının merkezine yerleştirirken günlük enfeksiyon sayılarını kırdı.

CDC Çarşamba günü 1.048 yeni enfeksiyonu doğruladı ve toplam vaka sayısı ülke çapında 4.639’a yükseldi. Bugüne kadar 75 ülkede 18.000’den fazla enfeksiyon tespit edildi ve İspanya şu anda 3.738 vaka ile ikinci sırada yer alıyor.

ABD’deki artış, kısmen, son zamanlarda haftada 10.000’den 80.000’e yükselen test kapasitesinin artmasıyla açıklanabilir. bir çarşambaya göre bildiri Politico’da sağlık görevlileri de maymun çiçeği “Ulusal olarak bildirilebilir durum” devletlere, test ve gözetimi daha da genişletmek amacıyla veri toplama ve paylaşma talimatı vermek.

Devamını oku

ABD’de maymun çiçeği ile mücadele için fiyat etiketi ortaya çıktı – medya

Bununla birlikte, vakalardaki büyük artışa rağmen, ABD enfeksiyon oranı, 100.000’de yaklaşık bir vaka olarak hesaplanan, salgın yaşayan diğer ülkelerin altında kalıyor. Bu arada İspanya 100.000’de yedi olduğunu bildirirken, Almanya ve İngiltere bu sayıyı 100.000’de üç olarak belirledi.

New York şu anda ülkedeki en sıcak nokta ve toplamda 1.228 vaka görüyor ve bu, bir sonraki en kötü etkilenen eyalet olan 799’u doğrulayan Kaliforniya’dan önemli ölçüde daha yüksek.

Dünya Sağlık Örgütü geçen hafta maymun çiçeğini bir sağlık acil durumu ilan etmesine rağmen, Biden yönetiminin hala davayı takip edip etmemeyi düşündüğü bildiriliyor. Beyaz Saray, virüsün daha geniş bir alana yayılması durumunda bazı hazırlıklar yaptı ve milyonlarca aşı dozu ve tedavisi sağladı ve müdahaleyi finanse etmek için yaklaşık 7 milyar dolara ihtiyaç duyabileceğini tahmin ediyor. Diğer şeylerin yanı sıra, fonlar “yerli uçtan uca aşı üretim kapasitesi ve teknoloji transferi” Washington Post tarafından bu hafta elde edilen bir Beyaz Saray notuna göre.

DEVAMINI OKU: ABD hükümeti maymun çiçeği aşıları dağıtacak


Kaynak : https://www.rt.com/news/559741-us-leads-world-monkeypox/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir