Alman belediye başkanları Nord Stream 2’nin açılmasını istiyor – RT World News


Almanya’nın Ruegen adasından yedi belediye başkanı Çarşamba günü bölgesel ve federal hükümetlere gönderilen bir mektupta, Berlin’in Rus doğal gazı ithalatını bırakmaya çalışma politikasının muhtemelen sıkıntı yaratacağını ve huzursuzluk yaratacağını yazdı. Ayrıca, Berlin’in ısrarla reddettiği Nord Stream 1 ile ilgili mevcut teknik zorluklar göz önüne alındığında, federal hükümeti Nord Stream 2 boru hattı üzerinden gaz ithalatına izin vermeye çağırdılar.

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Mecklenburg-Vorpommern başbakanı Manuela Schwesig’e hitaben yazılan mektupta, belediye başkanları “şiddetle kınıyoruz” DPA haber ajansına göre, Ukrayna’daki mevcut çatışma, ancak hükümeti politikasının Alman nüfusu ve ekonomisine verebileceği zararı dikkate almaya çağırıyor.

“Federal hükümetin Rus enerji kaynaklarından kopmak için aldığı yolun doğru olmadığı kanaatindeyiz” yedi belediye başkanı yazdı. Başlangıçta Bergen, Binz ve Sassnitz liderleri tarafından hazırlanan mektup, daha sonra Almanya’nın en büyük adası ve popüler bir turizm merkezi olan Ruegen’de dört yargı bölgesi tarafından daha imzalandı.

Alman medyasına göre belediye başkanları, Rusya’dan gaz ithalatından vazgeçmenin yaşam maliyetinde bir patlama anlamına geleceğini ve bunun da sosyal istikrarsızlığa ve kontrolden çıkabilecek huzursuzluğa yol açacağını yazdı. Federal hükümetten enerji tasarrufu yapma çağrıları – örneğin daha az duş almak ve sıcak sudan vazgeçmek gibi – “anlamaya meydan okumak” eklediler.

AB gaz tayınlama planı başarıya ulaşmayacak – The Economist

“Bu adanın belediye başkanları olarak daha fazla kısıtlamayı kabul etmek istemiyoruz” Sassnitz şehir yöneticisi Frank Kracht, TV istasyonunun Mecklenburg-Vorpommern bağlı kuruluşuna şunları söyledi: NDR.

Belediye başkanları, yerleşim bölgelerinin yakınındaki rüzgar türbinlerinin sayısını artırma önerilerini sağlık açısından tehlike olarak nitelendirerek reddederek, “Rusya ile ilişkilerde mevcut sorunların çözümünün genel olarak yeniden düşünülmesi.”

Önerileri arasında, Nord Stream 2 boru hattı üzerinden ek doğal gaz elde etmek vardı. Rusya’dan Almanya’ya Baltık Denizi’nin altından geçen boru hattı 2021’in sonlarında tamamlandı ve Rusya’nın Ukrayna’ya asker göndermesinden iki gün önce 22 Şubat’ta süresiz olarak askıya alınan Berlin’den işletme iznini bekliyordu.

NS2’nin Rus gaz ihracat hacmini ikiye katlaması gerekiyordu, ancak Ukrayna’nın gaz geçiş kazançlarını korumayı amaçlayan ABD yaptırımları nedeniyle ertelendi. Almanya’ya gaz sağlamaya devam eden Nord Stream 1, bakım gereklilikleri nedeniyle şu anda sadece %20 kapasiteyle çalışıyor. Operatörü Gazprom, Portovaya kompresör istasyonundaki birkaç türbinin sertifikayı korumak için servise ihtiyacı olduğunu söylüyor. Birincisi, Ukrayna’daki çatışmaya ilişkin Rus karşıtı yaptırımlara atıfta bulunarak, Berlin bir muafiyet istemek için müdahale edene kadar Kanada tarafından ertelendi. NS2, Siemens türbinlerini kullanmaz ve yaptırımlardan bağımsız olarak bakımı yapılabilir.

Rusya hayati boru hattıyla AB'ye gaz akışını azaltıyor

Ancak Berlin, NS2’yi kullanma olasılığını düşünmeyi bile reddetti. Ekonomi bakanı Habeck, boru hattının sertifika olmadan çalışamayacağını söyledi. Ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i gaz fiyatını artırarak Ukrayna ile AB dayanışmasını zedelemeye çalışmakla suçladı.

“Putin’de gaz var ama bizde güç var” Habeck Salı günü yaptığı açıklamada, Almanları birlikte durmaya çağırdı.

Son anketler, Alman endüstrisinde gelecekteki iş beklentilerine ilişkin yaygın bir karamsarlık gösterdi. Geçen hafta türbin gecikmesi hakkında yorum yapan Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, gaz kıtlığının isyana yol açabileceğini söyledi.

“Gaz türbinini alamazsak, daha fazla gaz alamayacağız ve o zaman Ukrayna’ya hiçbir şekilde destek sağlayamayacağız, çünkü o zaman halk ayaklanmalarıyla meşgul olacağız.” TV çıkışına RND’ye söyledi. Baerbock, bunun olabileceğini eklemek için acele etti. “abartılı” ve Almanların çoğunun Ukrayna’ya silah gönderilmesini desteklediğinde ısrar etti.


Kaynak : https://www.rt.com/news/559740-german-mayors-nord-stream-letter/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir