Biden yönetimi ekonomik gerçeği görmeyi reddediyor – RT World News


Sıradan Amerikalıların en acil sorununu ele almak yerine, başkan ve ekibi kelime oyunları oynuyor

Nabzı olan herkesin onaylayabileceği gibi, zamanlar zor ve milyoner olmayan her Amerikalı ekonominin ağırlığıyla boğuşuyor.

Enflasyon şimdi 40 yılın en yüksek seviyesinde ve ekonomik koşullar Jimmy Carter’ın gösteriyi yönettiği zamandan daha kötü. Ve yine de, tüm gerçeklere rağmen, Joe Biden ve Beyaz Saray’daki ekibi, yanan evde meme köpeği gibi her şeyin yolunda olduğunda ısrar ediyor.

Biden yönetimi, zor durumdaki bir ekonominin tüm belirtilerini ele almak yerine, sizi her şeyin planlandığı gibi gittiğine ikna etmeyi amaçlayan bir propaganda kampanyası başlattı. Sadece yalancı gözlerine güvenme. Ya da Rusya’yı suçlayarak onu suçlayın. Putin Fiyat Artışı – evet, işe yarıyor.

Devam eden bir durgunluk olduğu bir sır değil ve buna ne dediğiniz önemli değil. Biden yönetimi bunu ekonomik durgunluk olarak tanımlamak istesin ya da etmesin, önemli olan insanların faturaları ödemekte zorlanması ve gaz fiyatından market faturasına kadar her şeyi vuran enflasyona yönelik ciddi bir çaba gösterilmemesidir. .

Daha yüksek gaz fiyatları? Terleme – sadece elektrikli araç satın al, sanki gücün yetiyormuş gibi. Zaten Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg’in önerdiği de bu. Ve onun olduğunu düşünmek daha da popüler Biden’dan daha bazı Demokratlar arasında.

Demokratların %75'i Biden'ın 2024'te görevden alınmasını istiyor - anket

Fast food restoranları uygulamaya başladı büzülme aynı ücreti ödemeye devam ederken tepsiye koydukları yiyecek miktarını azaltarak. Artı tarafta, bu Amerika’nın büyüyen obezite sorununu çözebilir.

En son verilerle birlikte ABD ekonomisi, art arda iki çeyrek negatif büyüme anlamına gelen fiili bir ‘durgunluk’ tanımını karşılıyor. Bu, Reuters’in tanımlamak için kullandığı tanımdır. Hong Kong’un ekonomisi 2019 yılında ve 2020’de Japonya. Art arda iki çeyrek düşüş yaşayan ekonomilerinin resesyona girdiğine şüphe yok.

Yine de, Biden’ın yönetimini beceriksiz gösteren herhangi bir habere açık alerjisi ve gerçekçi olmayan yeşil geçiş planının yarı pişmiş görünmesi nedeniyle – Demokratların hem Meclis hem de Senato’nun kontrolünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya oldukları gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Yaklaşan 2022 Kasım ara sınavları – ekibi gözlerini ve kulaklarını kapatmayı seçti.

Ülkenin GSYİH’sinin bu yılın ikinci çeyreğinde %0,9 oranında küçüldüğüne dair raporlar yayınlandığına göre, bu gelişme, önümüzdeki ara sınavlarda Demokratların meşhur tabutunda bir başka çivi görevi görebilir.

Komplo teorisyenleri, ekonomik gerilemenin aslında orta sınıfı iflas etme planının bir parçası olduğunu ve böylece Dünya Ekonomik Forumu’nun “…hiçbir şeye sahip olmayacaksın ve mutlu olacaksın” 2030’a kadar gerçekleşecek, ancak daha basit bir açıklama olabilir – Biden ve ekibi ekonomiyi yönetmeye hazır değiller ve sıfır karbonlu bir toplum hayallerini canlı tutmak için mücadele ediyorlar, diğer her şey yolunda gidiyor. cehennem sepetinde.

Sonuçta, 2024 yılına kadar hepsi görevden alınırsa, bu planlardan herhangi birinin gerçekleşmesi zor olacak.

Gerçekten ne olup bittiğine bakılmaksızın, ortalama işçi sınıfı ve orta sınıf Amerikalılar, başından beri bildiklerini doğrulayan bir kağıt yaprağındaki kelimeleri umursamayacak: bakkal arabasını doldurmak çok daha zor hale geliyor. Rapor, ekonomistlere, Trump’ın 2021’de görevden ayrılmasından bu yana kredi kartı faturalarını ödemek için mücadele eden her Amerikalı’nın bildiği şeyi doğruluyor.

Bazıları, art arda iki çeyrek düşen reel GSYİH’nın bir durgunluk oluşturduğunu iddia etse de, bu ne resmi tanım ne de ekonomistlerin iş çevriminin durumunu değerlendirme şeklidir.Beyaz Saray belirtti geçen hafta. “Bunun yerine, hem resmi durgunluk tespitleri hem de ekonomistlerin ekonomik faaliyet değerlendirmesi, işgücü piyasası, tüketici ve iş harcamaları, endüstriyel üretim ve gelirler dahil olmak üzere verilere bütüncül bir bakışa dayanıyor.”

ABD enflasyonla mücadele için agresif hamle yapıyor

Hazine Bakanı Janet Yellen parti çizgisini tekrarladı ülkenin bir ‘durgunluk’ içinde olmadığına dair kablolu haberlerde ısrar ederek, bu zarar zamanını bir “büyümenin yavaşladığı geçiş dönemi.”

Değişen ‘kadın’ tanımı gibi, Biden yönetimi de gündemine uygun olduğunda ‘resesyon’ gibi terimleri yeniden tanımlamaktan çok mutlu.

“Yani bir yavaşlama var ve işletmeler bunu görebiliyor ve insanların artık işleri olduğu ve güçlü bir işgücü piyasamız olduğu düşünüldüğünde bu uygun.” Yellen ısrar etti.

Emek piyasası bu kadar güçlüyse, bunun tek nedeni herkesin evsizliği savuşturmak için mücadele etmesidir. Daha ideal bir ekonomik ortamda, herhangi bir çalışan erkek ve kadın, iş piyasasında yükselmek ve daha güzel şeyler elde etmek için iş piyasasında olurdu – Uber sürücüleri olarak sadece geçimlerini sağlamak için ay ışığına çıkmak değil.

Biden ve ekibi, benzin fiyatlarının galon başına 5,00 dolardan fazla olan zirvesinden 4,61 dolara düşmesinden sonra bir zafer turu attı. Biden’in başkanlığının başlangıcında fiyatların sadece 2,38 dolar civarında olduğunu belirtmekte fayda var. Hepsi göreceli.

Buttigieg bile gitti önermek kadar gazın astronomik fiyatının çevre için iyi olduğunu çünkü “Hepimiz yüksek gaz fiyatından ne kadar çok acı çekiyorsak, elektrikli araçlara erişebilenler için o kadar fazla fayda var.” Eminim faturalarını ödemekte zorlananlar, Tesla’ya paraları yettiğinde mali sıkıntılarının biteceğini öğrenince çok sevineceklerdir.

Bir kavramın tanımıyla ilgili sorunu yapmaya çalışarak “durgunluk” Biden, Amerikan vergi mükellefine karşı sorumluluğundan kaçınıyor.

Demokratların önümüzdeki ara seçimlerde sandıkta yüksek bir bedel ödemesi muhtemel. Biden’ın iş performansı, ekonomik performans ve enflasyon konusundaki onay notları düşmeye devam ederken, Kongre’deki yandaşları sandıklarda zarar görecekler.

Aslında, Amerikalı seçmenlerin yaklaşık %75’i – geçen yaz %43’ten bir artış – enflasyonu ve yaşam maliyetini aileleri için en önemli ekonomik kaygı olarak tanımlıyor. Biden ve hack ekonomistlerinden oluşan ekibi, ‘durgunluğu’ istedikleri gibi yeniden tanımlayabilirler, ancak rakamlara karşı çıkmak zor.

Bu sütunda ifade edilen ifadeler, görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve RT’ninkileri temsil etmeyebilir.


Kaynak : https://www.rt.com/news/559772-biden-white-house-us/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir