Dinleyin: California İnsülin Fiyatını Düşürebilir mi?


California Healthline kıdemli muhabiri Angela Hart, KCRW’nin “Madeleine Markasıyla Oynat’a Basın” ve KJZZPhoenix’te bir kamu radyo istasyonu, bu ay Kaliforniya’nın jenerik ilaç pazarına dalarak bazı reçeteli ilaçların maliyetini – insülinle başlayarak – düşürme planını tartışmak üzere.

Kaliforniya milletvekilleri yakın zamanda kabul edilen 2022-23 eyalet bütçesinde CalRx ilaç etiketinin başlatılmasına yardımcı olmak için 100 milyon dolar ayırdı ve Vali Gavin Newsom’un yönetimine göre eyalet önümüzdeki birkaç yıl içinde jenerik insülin üretmeye başlayabilir. Yönetim yetkilileri, ilacın eczaneler, perakende mağazalar ve posta siparişi yoluyla milyonlarca Kaliforniyalıya ulaşmasını sağlamayı hedefliyor.

Başlangıçta devlet, ilacı yapmak ve dağıtmak için bir ilaç üreticisiyle sözleşme yapacaktı, bu da şu anda sigortasız şişe başına 300 ila 400 dolar arasında bir maliyete sahip. İnsülinin ne kadar ucuza üretilebileceği ve hastaların ne kadar ödeyeceği gibi birçok soru cevapsız kaldı.

Hart, KCRW’ye “Maliyet açısından, bunu şişe başına 30 dolara üretmekten bahseden bazı şirketler var” dedi.

Hart’ın planla ilgili kapsamını buradan ve buradan okuyabilirsiniz.

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz olarak yeniden yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bize kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ekleyin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey yeniden yayımlanmaya müsait değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi varsa, o öğeyi yeniden yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? bize bildirin [email protected]


Kaynak : https://khn.org/news/article/listen-can-california-lower-the-price-of-insulin/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir