FDA Tütün Bilimi Yetkilisi Philip Morris’te İş Aldı


E-sigaralar ve sigarayı engellemeyi amaçlayan ürünler için yetkilendirme kararları üzerinde önemli bir güce sahip bir Gıda ve İlaç İdaresi yetkilisi, Salı günü, küresel tütün holdingi ve Marlboros’un üreticisi Philip Morris International için çalışmak üzere istifa etti.

Yetkili Matt Holman, ajansın Tütün Ürünleri Merkezi’nde bilim ofisi başkanıydı. Merkezin müdürü Brian King, Salı günü personele gönderdiği bir notta, Dr. Holman’ın Philip Morris’e katılmak için -hemen geçerli olmak üzere- ayrılacağını açıkladığını yazdı. Notta, Dr. Holman’ın izinli olduğu ve kurumun etik politikalarına uygun olarak, “hükümet dışındaki kariyer fırsatlarını araştırırken” tüm tütün merkezi çalışmalarından kaçındığı belirtildi.

Bay King, Dr. Holman’ın son yıllarda e-sigara ve diğer nikotin dağıtım ürünlerine yönelik pazarlama uygulamalarının “incelenmesine hazırlandığı ve denetlendiği” FDA’daki 20 yıllık çalışmasına övgüde bulundu. Dr. Holman Çarşamba günü yaptığı bir röportajda, Philip Morris’teki tam rolünün şimdiye kadar geniş bir şekilde tanımlandığını, ancak tütün zararını azaltma çabaları üzerinde çalışacağını ve kuruma düzenleyici başvurular hakkında bazı girdiler sağlayacağını da sözlerine ekledi.

İstifası, kurumun komisyon üyesi Dr. Robert Califf tarafından sipariş edilen bir incelemeden geçmekte olan kurumun tütün kontrol bölümüne daha fazla kargaşa katıyor. Bölüm ayrıca, Nisan ayında emekli olan uzun süredir yöneticisi olan Mitch Zeller’i de kaybetti.

Eleştirmenlere göre, Dr. Holman’ın hareketi, federal yetkililer ve onların düzenledikleri endüstriler arasındaki “döner kapı”nın özellikle endişe verici bir örneğidir; bu durumda, yüksek derecede kamu güvensizliği kazanan bir dava. Ayrıca, bazı araştırmacıların rahatsız edici bulduğu, Philip Morris’in “yakmayan ısıyla” tütün cihazı IQOS’u da dahil olmak üzere, kurum onaylarıyla ilgili soruları gündeme getirdi. IQOS, patent davaları nedeniyle şu anda ABD pazarında satılmıyor, ancak bu çözülürse cihaz yeni FDA incelemeleriyle karşı karşıya kalabilir.

Federal yöneten kurallar “Döner kapı” kariyer hamleleri, bir yetkilinin bir hafta düzenleyici konuları denetlemesini ve bir sonraki hafta incelenmekte olan ürünlerle bir şirkete katılmasını engellemez.

“Bu yasal. Sonuç bu,” dedi Public Citizen sağlık araştırma grubunun direktörü Dr. Michael Carome. “Kamuoyunun teşkilata olan güvenini gerçekten sarsan şey, bu tür döner kapı hareketi.”

Federal kurallar, Dr. Holman’ın “hükümet hizmeti sırasında kişisel ve önemli ölçüde katıldığı” konularda FDA’nın önüne çıkmasını yasaklıyor.

Kredi…ABD Gıda ve İlaç İdaresi

Dr. Holman, bu ayın başlarında iş görüşmelerine başlamadan önce kurum etiği avukatlarına danıştığını söyledi. Philip Morris’e çekildiğini çünkü şirketi sigara içenleri yanıcı olmayan ve daha az zararlı ürünlere taşıma hedefine bağlı olarak gördüğünü söyledi.

Dr. Holman, “Böyle bir hedefle uyumlu olacağını düşündüğüm eylemlerde bulunuyorlar” dedi. “Ve bu gerçekten dikkatimi PMI’ye çekti, oraya daha fazla sigara satmalarına yardımcı olmak için değil, tam tersi için gidiyorum.”

Motivasyonu bu olsaydı, ajansı endüstri için yıllar önce bırakmış olabileceğini söyleyerek “döner kapı” eleştirilerini geçiştirdi. Ancak milletvekilleri ve bazı halk sağlığı uzmanları, Dr. Holman’ın seçimini ve bunun FDA’nın karar verme süreci üzerindeki etkisini eleştirdi.

Ohio State Üniversitesi’nde halk sağlığı ve hukuk doçenti Micah Berman, “Kendisini bir halk sağlığı kurumu olarak gören FDA için çalışanlarının önde gelen bir ölüm üreticisi olan bir şirkete gitmesi utanç verici” dedi. .

Illinois Demokratı Temsilci Raja Krishnamoorthi de aynı derecede kritikti. FDA ile görevli olduğu sektörler arasındaki döner kapı son derece rahatsız edici” dedi. “PMI dahil olmak üzere bazıları, işe alınmalarının PMI’nin ürünlerinin sağlık üzerindeki etkilerini daha ciddiye alma konusundaki iddialarının kanıtı olduğunu iddia edebilir, ancak nefesimi tutmayacağım.”

FDA bilim ofisinin başkanı olarak Dr. Holman, üreticilerin son yıllarda piyasada kalabilmek için incelemeye göndermek zorunda kaldıkları elektronik sigara ve benzeri cihazların onaylanmasında kilit rol oynadı.

Altria’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde dağıtma lisansına sahip olduğu Philip Morris ürünü IQOS, onaylı Ürün:% s. Kore, Japonya ve diğer ülkelerde satılmaktadır. Bir şirket sözcüsü, ABD satışlarının gelecek yıl yeniden başlamasının beklendiğini, ancak bundan önce başka bir incelemeden geçmesi gerekebileceğini söyledi.

IQOS onayını eleştirenler arasında emekli bir tıp profesörü olan Stanton Glantz ve San Francisco’daki California Üniversitesi’ndeki meslektaşları yer alıyor. ders çalışma Cihazın, bazıları potansiyel olarak kanserojen ve bazıları yanıcı sigaralardan daha yüksek seviyelerde toksinler içerdiğini söyledi. Tütün Kontrolü dergisindeki çalışma, ajansın onayının “geçerli bilimsel kanıtları göz ardı etti ve yasaların zorunlu kıldığı halk sağlığı standardını yanlış uyguladığını” söyledi. sonuçlandı.

Dr. Glantz Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Dr. Holman’ın başka bir önemli konuyu görmezden geldiğini söyledi. ders çalışma e-sigara kullanımının – kontrollü bırakma çabalarının dışında – sigara içme oranlarının azalmasıyla ilişkili olmadığını gösteriyor. Onayların, genel sağlık için daha kötü olan çift kullanım veya sigara ve e-sigara kullanımı sorunuyla başa çıkmak için çok az şey yaptığını söyledi. Dr. Holman’ın ayrılışı hakkında Dr. Glantz, “geçmiş olsun” dedi.

“Bu onayları imzalayan kişi o” dedi. “Bütün bu sorunları görmezden gelerek, güncelliğini yitirmiş çalışmalara güvenerek ele alıyorlar.”

FDA’nın son tartışmaları arasında, Haziran ayında Juul Labs’in e-sigaralarının pazarlama yetkisini reddetme kararı vardı. O zamandan beri, ajans yumuşadı ve kararının gözden geçirildiğini duyurdu.

İçinde mahkeme dosyasıJuul, IQOS aerosollerindeki bir düzine kimyasalın “potansiyel olarak genotoksik ve/veya kanserojen” olmasına ve “daha ​​yüksek konsantrasyonda bulunmasına” rağmen IQOS’un onaylandığını söyleyerek, Philip Morris’e verilen yetkiyi muhtemelen üstün gelmesinin bir nedeni olarak gösterdi.[s]’ yanıcı sigara dumanından daha.

Dr. Holman, birçok ajans kararının eleştirmenleri olduğunu söyledi, ancak IQOS yetkisinin verilerin tam olarak gözden geçirilmesi üzerine garanti edildiğine inandığını söyledi.

Philip Morris yaptığı açıklamada, Dr. Holman’ın “mevcut yetişkin sigara içenlerin gençleri korurken bilimsel olarak kanıtlanmış sigarasız alternatiflere erişmesine yardımcı olmaya kararlı olduğunu” söyledi. Dumansız bir gelecek peşinde koşmaya devam ederken, ekibimize katılmasını dört gözle bekliyoruz. ”

Şirket ayrıca yakın zamanda eski bir FDA personel şefi olan Keagan Lenihan’ı hükümet işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak işe aldı.


Kaynak : https://www.nytimes.com/2022/07/27/health/fda-tobacco-philip-morris.html

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir