Kiropraktör Nedir ve Ne Yaparlar?


Kayropraktik Bakımı Anlamak

Kiropraktörler, kas-iskelet sağlığına odaklanan bir tıp doktoru türüdür. Birçok farklı tıbbi durumu teşhis ve tedavi edebilirler. Bununla birlikte, bir chiropractor alternatif bir tıp uygulayıcısıdır ve çağdaş sağlık hizmetlerine tam olarak dahil edilmemiştir.

Bazı doktorlar hastaları tedavi etmek için ortopedi alanındaki uzmanlıklarını kullanırken, çoğu sizi ya size sevk edecek ya da sorununuzun temel nedenini ele almak yerine yaralanmaların iyileşmesine odaklanan bir fizik tedavi reçetesi yazacaktır.

Omurga Sağlığı Nedir ve Neden Bu Kadar Önemlidir?

Kiropraktörler gibi Taylor Kayropraktik ve Sağlık Spinal manipülasyon adı verilen bir tedavide uzmanlaşmak.

Omurga manipülasyonu, ağrı ve rahatsızlığı gidermek için dikenli süreçlere (omurga kemikleri) kuvvet uygulamak için parmakları, elleri, dirsekleri ve dizleri kullanmayı içeren bir kayropraktik tedavi şeklidir. Ayrıca sırt ağrısı, boyun ağrısı ve baş ağrısı gibi nörolojik durumları da tedavi eder.

Omurga Manipülasyonu Güvenli mi?

Evet, teknik deneyimli ve nitelikli bir chiropractor tarafından yapıldığında güvenlidir. Bir kayropraktörün omurganızı manipüle etmesinin birçok potansiyel faydası vardır; araştırmalar, yetişkinlerde birçok farklı sağlık durumunun ağrı ve semptomlarını etkili bir şekilde tedavi ettiğini göstermiştir.

Spinal Dekompresyon Bilimini Anlamak

Birçok kiropraktör, çeşitli nedenlerle spinal dekompresyona karşı tavsiyede bulunur, ancak gerçek şu ki, sağlığınızı iyileştirmek ve ağrınızı azaltmak için meşru bir tedavidir.

Dekompresyon, herhangi bir şeyin neden olduğu sinir köklerinden veya omurilik kemiklerinden gelen basıncı ortadan kaldırır. disk kayması sırt ağrısı için. Kaymış bir disk ile görülebilen semptomlara benzer şekilde (sadece daha büyük ölçekte), bu semptomlar, ağrınızı giderirken sorunu doğal olarak iyileştirecek olan epidural steroid enjeksiyonu ile azaltılabilir veya ortadan kaldırılabilir.

Profesyonel Bir Kiropraktör Seçerken Akılda Tutulması Gereken Noktalar

Bir kayropraktörün lisanslarını, niteliklerini ve genel kimlik bilgilerini doğrulamak, ziyaret etmek için birini seçmeden önce bir zorunluluktur. Bununla birlikte, ağrı ve semptomlarınızı yönetmenize yardımcı olmak için kiropraktörleri incelerken bir diğer önemli unsur, nazik ve şefkatli birini seçmektir.

Çoğu iyi kiropraktör, uygulama zamanlarının çoğunu hastalarını tedavi etmeye harcarken, bir satın alma değil sağlığınıza yatırım yaptıklarını anlar. Bu nedenle, parayı değil, hasta refahını ve sonuçları ön planda tutan bir chiropractor seçin.

Omurga Sağlığınız İçin Kiropraktörlerle Çalışmak

Manuel ve manipülatif terapi dünyası gelişiyor, bu da mevcut seçenekler ve uygulayıcılar tarafından tedavi için kullanılan yaklaşımlar anlamına geliyor. kas-iskelet sağlığı çağa göre de değişiyor.

Günümüzde, geleneksel olarak cerrahi ve diğer daha invaziv tedavi teknikleri ile tedavi edilen rahatsızlıkları tedavi etmek için birçok tipte manuel terapi kullanılmaktadır – bu nedenle, cerrahi yoldan gitmek istemiyorsanız, rahatsızlığınıza bağlı olarak birçok çözümünüz vardır. uzak.

Her durumda, bir manuel terapi uygulayıcısı ile görüştüğünüzde, ona belirtilerinizi ve endişelerinizi anlatarak başlayın. Ağrınızı azaltmak ve sağlığınızı iyileştirmek için terapi konusunda sizin için neyin doğru olduğuna birlikte karar verebilirsiniz.


Kaynak : https://thecompleteherbalguide.com/entries/chiropractic/what-is-a-chiropractor-and-what-do-they-do/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir