Londra, uyurgezerleri Çin ile savaşa sokma konusunda uyardı – RT World News


İngiltere’nin ulusal güvenlik danışmanı, yanlış hesaplama ve Pekin’in silah kontrolünü “küçümseme”sinin küresel bir çatışmaya yol açabileceğini söyledi.

İngiltere’nin ulusal güvenlik danışmanı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Batılı güçlerin ve Çin’in yanlış bir hesaplama nedeniyle nükleer savaşa girme riski altında olduğu konusunda uyardı.

Washington DC’deki Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte konuşan Stephen Lovegrove, Soğuk Savaş sırasında Batı ve ABD’nin Sovyetler Birliği ile bir dizi müzakereden yararlandığını ve bunun iki tarafın da anlayabileceği anlamına geldiğini kaydetti. birbirlerini nispeten iyi, böylece doğrudan bir çatışma riskini azaltır.

Bu, ikimize de nükleer savaşa girme yolumuzu yanlış hesaplamayacağımız konusunda daha yüksek bir güven verdi. Bugün, gelecekte bizi tehdit edebilecek diğerleriyle – özellikle Çin ile – aynı temellere sahip değiliz.Lovegrove, bu nedenle İngiltere’nin ABD Başkanı Joe Biden ile Çin lideri Xi Jinping arasında planlanan görüşmeleri memnuniyetle karşıladığını da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, İngiltere’nin ulusal güvenlik danışmanı, Pekin’in gösterdiği gibi, Çin’in nükleer ve konvansiyonel cephaneliğini genişletmesi ve modernize etmesi konusundaki endişelerini dile getirdi.küçümsemek” herhangi bir silah kontrol anlaşması yapmak için.

Think-tank, ABD'ye Rusya ile savaştan nasıl kaçınılacağını tavsiye etti

Dürüst olmalıyız – stratejik istikrar risk altında,“diye tekrarladı. “Yeni güvenlik düzenini düşünmeye başlamalıyız.

Bu arada Pekin, ABD ve Avustralya ile birlikte İngiltere’yi defalarca, özellikle Hong Kong’da içişlerine karışmakla suçladı. 2019’da, özellikle İngiltere’nin o zamanki Dışişleri Bakanı Dominic Raab, “tam bağımsız soruşturma”, o sırada Hong Kong’u sarsan protestolara girdi.

Çin, İngiliz tarafının Hong Kong işlerine karışan ve Çin’in içişlerine müdahale eden tüm eylemleri derhal durdurmasını ciddiyetle talep ediyor,O sırada Çin Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’nin “sorun çıkarmak” şehirde.

Ukrayna’daki çatışmadan bahseden Lovegrove, bunun ciddi sonuçlarla dolu çok daha geniş bir küresel rekabetin belirtisi haline geldiğini de kaydetti. Bu ayrılığın, Batı’nın dünyayı görüp göremeyeceğini belirleyeceğini söyledi.Çin ve Rusya gibi bölgesel olarak saldırgan güçler, ‘güçlülük haklıdır’ gündemlerini takip edebilirler.ya da tüm devletlerin egemen kalacaklarının garantisinin olduğu bir dünya.

Bununla birlikte Birleşik Krallık, Ukrayna ihtilafında bir seyirci değil ve Kiev’e Moskova’nın saldırısına karşı savaşmasına yardımcı olmak için büyük miktarda askeri teçhizat sağladı. Haziran sonu itibariyle, askeri destek bu yıl 2,3 milyar sterlin (2,8 milyar dolar) olarak gerçekleşti.

Rusya, Batı’yı defalarca Kiev’e silah göndermemesi konusunda uyardı ve bunun yalnızca çatışmayı uzattığını, zayiat sayısını artırdığını ve uzun vadeli sonuçlara yol açacağını söyledi.

DEVAMINI OKU:
Almanya, Kiev için 1,7 milyar dolarlık silah anlaşmasını onayladı – medya

Lovegrove’a göre, bir felaketten kaçınmak için Batı, “güvensizlik, korku, gerilim ve düşmanlığın nedenlerini azaltmak, hatta ortadan kaldırmak.“Doğru yönde atılan bir diğer adım, caydırıcılığın ve silah kontrolünün yenilenmesi olacağını savundu,”her ikisine de daha kapsamlı ve entegre bir yaklaşım benimsemek

İngiltere’nin ulusal güvenlik danışmanı, Pentagon’un önde gelen düşünce kuruluşu RAND Corporation’ın Salı günü yaptığı açıklamada, ABD ve NATO’nun Rusya ile Ukrayna konusunda doğrudan bir çatışmadan kaçınmak için adımlar atması gerektiğini söylemesinin ardından olası bir nükleer duruş hakkında uyarıda bulundu. RAND ayrıca, Batı’nın Baltık Devletleri, Polonya ve Romanya’da uzun menzilli saldırı yetenekleri kullanması halinde, bunun “MantıklıMoskova’nın böyle bir gelişme tarafından tehdit edilebileceği göz önüne alındığında, nükleer silah kullanımı.


Kaynak : https://www.rt.com/news/559751-uk-china-nuclear-war/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir