Memphis’ten Bradley Robert Dawson, Fiji’de balayında karısı Christe Chen’i öldürmekle suçlandı.


Wellington, Yeni Zelanda Aileyi temsil eden bir avukat Perşembe günü yaptığı açıklamada, Fiji’deki balayında ölen Tennessee eczacısının ailesinin, vücudu ağır hasar gördüğü için onu eve getirmek yerine onu Güney Pasifik ülkesinde yakmaya karar verdiğini söyledi.

36 yaşındaki Christe Chen, bu ayın başlarında özel Turtle Island beldesinde öldü. 38 yaşındaki kocası Bradley Robert Dawson, cinayetle suçlandı ve Çarşamba günü Fiji’deki Lautoka Yüksek Mahkemesi’ne ilk kez çıktı.

Dava önümüzdeki aya ertelendi ve hapiste olan Dawson henüz savunma yapmadı. Suçlu bulunursa, müebbet hapis cezasına çarptırılabilir.

Chen’in ailesini temsil eden avukat Ronald Gordon, Chen’in ebeveynlerinin kızlarının ölümünden sonra Fiji’ye gittiğini, ancak umdukları gibi cesedini mumyalayıp ABD’ye götürmediklerini söyledi. Bunun yerine küllerini eve götürdüler.

Gordon, Memphis’te yaşayan yeni evlilerin balayı için 7 Temmuz’da Fiji’ye, 500 dönümlük bir adada bulunan ve bir seferde 14 çiftle sınırlı olan tatil beldesine geldiklerini söyledi.

Gordon, 8 Temmuz’da akşam yemeğinde tartıştıklarının duyulduğunu ve odalarındaki bir olayın ardından Dawson’ın başka bir adaya kayıkla kaçtığını, cüzdanını aldığını ancak telefonunu veya GPS saatini almadığını söyledi.

Gordon, personelin Chen’in cesedini ancak ertesi öğleden sonra, çift kahvaltı ve öğle yemeğini kaçırdıktan sonra keşfettiğini söyledi. Kafasında çok sayıda künt travma yarası olduğunu söyledi.

Gordon, Dawson’ın yaklaşık 36 saat sonra polis tarafından bulunduğunu söyledi. Dawson’ın Fiji’nin ana adasına gitmeye çalışıyor olabileceğini, ancak yalnızca yerli halkın yaşadığı uzak adada mahsur kaldığını ve diğerlerini Dawson’ın varlığı konusunda uyardığını söyledi.

Dawson’ın avukatı Iqbal Khan, şu ana kadar bildiklerinden cinayet unsurlarını görmediğini söyledi. Müfettişlerin otopsi raporu da dahil olmak üzere davayla ilgili tüm bilgileri henüz kendisine açıklamadığını, ancak olanların bir kaza olabileceğini söyledi.

Khan, Dawson’ın tatil beldesini “paniklediği, şok olduğu” için terk ettiğini söyledi. Dawson’ın karısını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını ve yavaş yavaş iyileştiğini söyledi.

NBC News, Dawson’ın kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Gençlik Köyleri için bilgi teknolojisi uzmanı olarak çalıştığını, Chen’in ise eczacı olmak için okula dönmeden önce pasta şefi olarak çalıştığını ve bu kapasitede Memphis’teki bir Kroger süpermarkette çalıştığını bildirdi.

Tennessee Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi Eczacılık Fakültesi geçen yıl Facebook’ta Wolters Kluwer Klinik İlaç Bilgisi Klinik İletişimde Mükemmellik Ödülü’nü kazandığı için Chen’i tebrik etti.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/memphis-man-charged-in-fiji-with-killing-his-wife-on-their-honeymoon/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir