Salgın alkol kullanımını nasıl etkiledi | Dijital ses dosyası


COVID-19 salgını, birçok insan için çok fazla strese ve günlük hayatımızın birçok alanında değişikliklere neden oldu. Önemli ölçüde değişen bir şey alkol tüketimidir.

Brian Bartlett, “Genel olarak, pandemi sırasında alkol tüketiminde %14’lük bir artış oldu” dedi. Brian, batı Wisconsin merkezli bir madde bağımlılığı kurtarma programı olan Programs for Change’in yöneticisidir. “Ve Minnesota’da pandemi başladığından bu yana toplam alkol satışlarında %25’lik bir artış oldu.”

Burada fazladan bir alkollü içki var ve mutlaka bir içki sorunu belirtisi yok. Ancak alkolle olan ilişkinizi anlamak ve isterseniz veya buna ihtiyacınız olursa bunu nasıl değiştireceğinizi bilmek önemlidir. Bu, Brian’la For Health’s Sake podcast’inde yaptığımız konuşmanın ana odak noktasıydı. Biz kapsadık:

  • Pandemik içme ve esrar ve opioidler gibi diğer maddelerin kullanımındaki eğilimler
  • Alkolün hayatınızı olumsuz etkileyip etkilemediğini nasıl anlarsınız
  • Alkol kullanımınız konusunda endişeleriniz varsa nereden yardım alabilirsiniz?
  • İçme alışkanlıklarınızı değiştirmek için ipuçları

Yardım istemekten korkmayın

Brian, “Bir kişinin alkolle ilgili endişeleri olması, sihirli bir şekilde alkol bağımlısı oldukları veya tedaviye ya da buna benzer bir şeye gitmesi gerektiği anlamına gelmez” dedi. “Fakat diğer herhangi bir sağlık sorununda olduğu gibi, alkolle ilişkiniz ile ilgili bir şey görüyor veya yaşıyorsanız, bir doktora başvurun.”

Birinci basamak doktorunuz bu tür endişelerle gitmek için harika bir kişidir. Size yaşadıklarınız hakkında profesyonel bir görüş ve tavsiye verebilirler ve gerekirse sizi bir uzmana yönlendirebilirler.


Kaynak : https://www.healthpartners.com/blog/pandemic-alcohol-use-for-healths-sake-podcast/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir