Almanya’yı ikiye bölen karar: Aşı olan muaf olacak

7 Mayıs 2021 - 13:18

Almanya’yı ikiye bölen karar: Aşı olan muaf olacak

Almanya aşılanmış kişiler için virüs kısıtlamalarını hafifletmeye hazırlanıyor. Kabine tarafından kabul edilen kararın hafta sonu yürürlüğe girebileceği belirtiliyor. Avrupa Birliği de benzer bir uygulamayı önümüzdeki dönemde üye ülkelerin tamamında yürürlüğe sokmak istiyor.

Almanya’yı ikiye bölen karar: Aşı olan muaf olacak
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2021 - 4:21

Almanya’da koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları için yeni bir karar çıktı. AFP’nin geçtiği son dakika bilgisine göre, Almanya aşılanmış kişiler için virüs kısıtlamalarını hafifletmeye hazırlanıyor.

Almanya Kabinesi bugün Kovid-19‘a karşı tamamen aşılanan kişilere getirilen kısıtlamaları hafifletmek için düzenlemeleri kabul etti. Henüz parlamentonun alt ve üst meclisleri tarafından onaylanmayan düzenlemeler hafta sonu yürürlüğe girebilir. Avrupa Birliği (AB) de benzer bir uygulamayı üye ülkelerin tamamında yürürlüğe sokmak istiyor.

DOKTORLAR KARŞI ÇIKIYOR

Bu karar ülkede bir kesim tarafından sevinçle karşılanırken, tepkileri de beraberinde getirdi. Federal Kamusal Sağlık Hizmeti Hekimleri Birliği (BVÖGD) Başkanı Ute Teichert, kararı sert bir dille eleştirdi. Teichert, ülke basınına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Koronavirüs aşısı olan ya da iyileşenlerin, örneğin ülkeye giriş yaparken test zorunluluğundan muaf olmaları çok kötü sonuçlar doğurur.”

Son Dakika Haberler'den anında haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Son Dakika Dünya'ya abone olun.