Ayasofya’nın Eski İmamı: ‘Haram Vergilerinizden Hepinize Kaliteli Pamuk Aldım’

7 Mayıs 2021 - 13:39

Ayasofya’nın Eski İmamı: ‘Haram Vergilerinizden Hepinize Kaliteli Pamuk Aldım’

Ayasofya’nın Eski İmamı: ‘Haram Vergilerinizden Hepinize Kaliteli Pamuk Aldım’
Son Güncelleme :

30 Nisan 2021 - 22:19

Ayasofya Camii’nin eski imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, “Haram vergilerinizden hepinize kaliteli pamuk aldım” paylaşımı nedeniyle sosyal medyada gündem oldu. Boynukalın, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapattı.

Mehmet Boynukalın @M_Boynukalin

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalıp Ayasofya baş imamlığı görevinden ayrılan Mehmet Boynukalın, yine tepki çeken paylaşımlara imza attı.

Twitter hesabından “Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” mesajını paylaşan Boynukalın, kendisine gelen yorumlara “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor” diye yanıt verdi.

“Alayınızın cehenneme kadar yolu var”

Boynukalın, paylaşımının devamında, “Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” sözlerini sarf etti.

Boynukalın, paylaşımlarına şöyle devam etti:

“Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.”

“Hepinize kaliteli pamuk aldım”

“Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım.”

Son Dakika Haberler'den anında haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Son Dakika Dünya'ya abone olun.