Okullar ne zaman açılıyor?

25 Ocak 2021 - 19:17

Okullar ne zaman açılıyor?

Okullar ne zaman açılıyor?
Son Güncelleme :

19 Ekim 2020 - 22:33

10 views

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitime tam olarak geçiş yapılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Resmi ve özel olmak üzere ilkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi öğrencileri, özel eğitim okulları ana sınıfı ve 1. sınıfları 21 Eylül’de sabah 09.00’da ders başı yaptı. 8 ve 12. sınıf öğrencileri ise 12 Ekim sabah 09.00’da ders başı yaptı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

5,6,7,9,10 ve 11. sınıflar için de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk alınan kararları açıklayacak. Ancak bu sınıfların hangi tarihte okula gideceğine dair resmi bir açıklama gelmedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitimin diğer kademelerde ne zaman başlayacağına ilişkin soruya şöyle yanıt verdi:

“Diğer sınıflarla ilgili birkaç hafta sonra tekrar bir değerlendirme yapılacak. Bir takvim yok, olamaz çünkü vaka sayısının seyrini bilemiyorum. Bilim Kurulu’nun bir ay sonrası için ne diyeceğini bilemiyorum, onlar da izliyorlar, onlar da şu an bilmiyorlar. Bunu bilmezken ‘şöyle olacak’ demek çok doğru değil. Biz büyük bir sorumluluk altındayız ve bu sorumluluk altında da çok dikkatli karar vermeliyiz. Amacımız, temennimiz hepsini açmak.”

Selçuk, diğer kademelerle ilgili de kademeli ve seyreltilmiş bir model mi düşünüleceği sorusu üzerine şu an için böyle düşünüldüğünü söyledi. Selçuk, il hıfzıssıhha kurulları eğitimle ilgili tavsiyede bulunursa bunu dikkate alacaklarını belirtti. Selçuk, ‘Her ilde her şey aynı olacaktır, böyle bir katiyetle konuşamayız. Biz duruma bakarak esnek bir değerlendirme yapmak zorundayız’ sözlerini kullandı.