Okullar ne zaman kapanacak 2021 yaz tatili tarihi

7 Mayıs 2021 - 13:55

Okullar ne zaman kapanacak 2021 yaz tatili tarihi

Eğitimlerine uzaktan devam eden öğrenciler okullar bu sene ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman araştırması yapmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların kapanış tarihi hakkında son bilgiyi verdi. Okullar bu sene 2 Temmuz’da kapanacak. Ara tatil yapılmayacak.

Okullar ne zaman kapanacak 2021 yaz tatili tarihi
Son Güncelleme :

25 Nisan 2021 - 22:21

Bu sene okullar ne zaman kapanacak 2020-2021 eğitim yılı ne zaman bitecek araştırması başladı. Milyonlarca öğrenci yaklaşık 1.5 yıldır eğitimlerine online olarak, uzaktan devam ediyor. Peki bu sene okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlıyor? Karneler ne zaman dağıtılacak?

Okullar ne zaman kapanacak: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde eğitimde merak edilenlere ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

MEB Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayında bir ara tatil verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, “15 Şubat’taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz’da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.” diye konuştu.

Karneler ne zaman verilecek: Bakan Selçuk, okulların 2 Temmuz’a kadar eğitim vermesine yönelik çalışmaların ardından, karnelerin ne zaman verileceğine dair oluşan soru işaretlerine açılık getirdi.

Karnelerin belirli bir tarihi olduğunu dile getiren Selçuk, “Örneğin lise veya ortaokul öğrencilerinin nisan sonunda notlarının tamamlanmasını bekleriz. Ondan sonra karneyle ilgili çalışmalar başlar. Liselerde daha karne vermedik. Bu duruma göre nasıl bir ihtiyaç doğarsa, şunu net söylemem lazım. ‘Önceden bir şey söylüyoruz da bunu asla değiştirmiyoruz.’ gibi bir durumumuz yok. Karnenin tarihini de ona göre düzenleriz. Duruma bir bakmamız lazım. Süreci izlememiz lazım. Vakalara ilişkin tabloda çok daha farklı bir durum ortaya çıkacak ve biz yeniden kararlarımızı yeniden gözden geçirmek durumunda kalacağız.” diye konuştu.

Son Dakika Haberler'den anında haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Son Dakika Dünya'ya abone olun.