Seren Serengil'in sağlık durumu: 34 beden bile büyük geliyor!

23 Ocak 2021 - 10:47

Seren Serengil’in sağlık durumu: 34 beden bile büyük geliyor!

Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 23:04

1

Seren Serengil, "İlk kez altı yıl önce mide ameliyatı geçirdim. Gayet rahat ve sağlıklı şekilde kilo vermiştim. Çocuk yapmak istedim. Bunun için bir seneye yakın hormon aldım. Hormon tedavisi yüzünden verdiğim kiloların 15'i geri geldi. Maalesef ani stres sonucu düşük yaptım. Evden dışarı çıkmadım. Sabahtan akşama kadar çikolata yiyor, kola içiyordum. İkinci operasyon fikri de düşükten sonra gelişti. Bir an önce kilo vermek, işime konsantre olmak için bu kararı aldım" diyerek, ikinci ameliyat hakkında çarpıcı bir itirafta bulundu.

2

"KİLO KAYBETMEYE DEVAM EDİYORUM" Son dönemde ciddi sağlık sorunları yaşayan ve "46 kiloya düştüğü" haberleri ile sevenlerini üzen Serengil, Hürriyet gazetesinden Tülay Demir'e verdiği röportajda, tedavi sürecini ve son durumunu açıkladı.

3

Ünlü şarkıcı, "Alkol ve sigara zaten kullanmıyorum. Ama benim de bir kötü huyum var, su içememek. Sekiz yaşındayken musluktan gelen paslı suyu gördüm, o gün bugündür su içmiyorum, iğreniyorum. Tabii su içmemek de kolay kilo alma sebebi. Bu sürecin sonunda gastrik bypass oldum. Bu son ameliyat çok yordu beni. Çok fazla kilo kaybettim, etmeye de devam ediyorum" dedi.

4

"EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI" "TV yıldızıyım ve bedenimi, fiziğimi iyi, formda tutmak zorundayım. TV olduğunuz kilonun üstüne en az beş kilo koyuyor. Dolayısıyla 52 kilo olmam gerekiyordu. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı, 46 kiloya kadar düştüm. Her yemekten sonra başım dönüyor, midem bulanıyor, kusuyordum. Yürürken düşüyorum, kaburgam en ufacık bir harekette çatlayabiliyor. Kemiklerde su kalmamış. Haddinden fazla zayıfladım."

5

Seren Serengil, "Baştan beri yemeklerden sonra fenalaşma vardı. Geçecek sandım. Kilo veriyordum ama normal seyirdeydi. Fakat son iki ayda hızla zayıflamaya başladım. Şu an 34 beden bile büyük geliyor. En son çocuk reyonundan pantolon aldım!" dedi.

6

49 yaşındaki sunucu, "Bir şeylerin ters gittiğini düşmeye başlayınca anladım. Yürürken bir anda düşüyordum. Solunum problemi de başladı. Bunun üzerine beni hastaneye götürdüler. 13 ayrı ilaç, haftada 3 kere serum, bir de bacağımdan iğne oluyorum" ifadelerini kullandı.

7

"51 KİLOYA ÇIKSAM İYİ OLUR" "Şu an kaç kilosun, kaç kiloya çıkman gerekiyor?" sorusuna Seren Serengil, "Haftada üç gün hastanedeyim. Şu an daha iyiyim ama kilo aynı hâlâ, 46. 51’e çıksam iyi olur" yanıtını verdi.