Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Simge Sağın’ın hayatı hakkında bilinmeyenler

7 Mayıs 2021 - 14:01

Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Simge Sağın’ın hayatı hakkında bilinmeyenler

Simge Sağın’ın hayatı katıldığı televizyon programları ve seslendirdiği şarkılar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Konservatuvarda öğrenciyken Zeynep Dizdar, Gülşen, Yaşar ve Serdar Ortaç gibi şarkıcılara vokallik yapan ünlü şarkıcı “Miş Miş” adlı şarkısı ile müzik dünyasında büyük çıkış yakaladı. Altın Kelebek Ödülü ve üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü olmak birçok ödüle layık görülen Simge Sağın, 2018 yılında ise yılın en çok çalınan ikinci kadın şarkıcısı oldu. Peki, Simge Sağın kimdir ve kaç yaşında? İşte, Ünlü şarkıcı Simge Sağın’ın hayatı hakkında merak edilen bilgiler.

Son Güncelleme :

02 Mayıs 2021 - 20:03

<
1 Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Simge Sağın'ın hayatı hakkında bilinmeyenler

Ünlü şarkıcı Simge Sağın'ın hayatı ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Bu hafta İbo Show'a katılan Sağın seslendirdiği şarkılar ile izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. 2010'ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlasa da asıl çıkışını 2015'te yapan ünlü isim, 1981'de dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda müzik eğitimi alan Simge, genel anlamda dans-pop şarkıları seslendiriyor.

2 Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Simge Sağın'ın hayatı hakkında bilinmeyenler

SİMGE SAĞIN KİMDİR? Miş Miş şarkısıyla ciddi bir çıkış yakalayan Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul Şişli'de dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümün'e devam ederken Klasik Türk Müziği sanatçıları Alâeddin Yavaşca ve Selahattin İçli dahil olmak üzere çeşitli isimlerden eğitim aldı.Simge Sağın, konservatuvarın ilk yıllarında iki yıl Zeynep Dizdar'a, dört yıl Gülşen’e ve ardından Yaşar ve Serdar Ortaça vokalistlik yapan Simge Sağın, 2007-2009 yılları arasında yayınlanan Annem, 288 yılında yayınlanan Son Bahar dizilerinin müzikleri ile Süper FM’in jenerik müziğini seslendirdi. Annem dizisi için Kıraç ile birlikte kaydettiği aynı adlı şarkı Türkiye’de 2010 yılının dijital ortamda en çok dinlenen şarkılarından biri oldu.

3 Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Simge Sağın'ın hayatı hakkında bilinmeyenler

Asıl çıkışını Rif Kohen’in “Dans mon quartier” şarkısının Türkçe sözlerle hazırlanmış cover versiyonu olan “Miş Miş” ile yapan Simge sağın, Haziran 2015’te Türkiye’de MusicTopTR Resmî Listesi’nde dört hafta peş peşe bir numarada kalarak büyük bir başarı elde etti. Magazin Gazetecileri Derneği Altın Objektif Ödülleri dahil olmak üzere birçok ödül töreninde En İyi Şarkı kategorisinde ödül kazanmıştır. Simge ise 42. Altın Kelebek Ödülleri dahil olmak üzere birçok ödül töreninden En İyi Çıkış Yapan Solist kategorisinde ödül kazandı.

4 Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Simge Sağın'ın hayatı hakkında bilinmeyenler

Ocak 2016’da çıkan “Yankı”, Türkiye’de iki numaraya kadar yükseldi. Yine Telifmetre verilerine göre Ocak-Eylül 2016 arasında Türkiye'de radyo ve televizyonlarda en çok çalınan şarkı oldu. Aynı yıl “Her Şey Aşktan” filminde konuk oyuncu olarak katıldı.Sezen Aksu’dan etkilendiğini belirten Simge, 2015 yılından itibaren Türkiye’de radyo ve televizyonlarda dönem dönem en çok çalınan şarkıcı oldu, 2018 yılında ise yılın en çok çalınan ikinci kadın şarkıcısı olarak kayıtlara geçti.