Tayland Kralı, çıplak fotoğrafları ifşa olan metresiyle hapishane temizledi

28 Ocak 2021 - 06:01

Tayland Kralı, çıplak fotoğrafları ifşa olan metresiyle hapishane temizledi

Tayland Kralı, çıplak fotoğrafları ifşa olan metresiyle hapishane temizledi
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 23:02

1
Uzun süredir monarşi karşıtı protestolara sahne olan ülke, son olarak uluslararası bir skandalla dünya gündemini meşgul etmişti. Tayland Kralı’nın metresinin düşmanları, monarşi karşıtı aktivistlere kadının cinsel içerikli çıplak fotoğraflarını göndermişti.
2
Maha Vajiralongkorn’un metresi Sineenat Wongvajirapakdi’nin 2012 ve 2014 yılları arasında çekilmiş, çoğu çıplak olan 1000’den fazla fotoğrafı dağıtılmıştı.
3
Gündeme bomba gibi düşen bu olaydan sonra Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, imajını düzeltmek için çekilen belgesel filminde kameraların karşısına geçti.
4
Tayland Kralı’nın çıplak fotoğrafları sızdırılmış metresiyle, hapishanede yerleri süpürürken çekilmiş fotoğrafı dünyayı hayrete düşürdü.

Lard Yao, 20 bin mahkumu barındıran maksimum güvenlikli Klong Prem Merkez Hapishanesi’nin bir parçası.

7
Tayland’daki bu hapishane, aşırı kalabalık ve zorlu koşulları nedeniyle dünyanın en zorlu hapishanelerinden biri olarak kabul ediliyor.
8
Tayland televizyonlarında yayınlanacak olan yeni belgeselde Kral, erken tahliye edilen ve çok çalışarak rehabilite edilen mahkumlara temizlik ve yardım ederken görülüyor. Mahkumların çoğu, Kral’a sadık olmamakla suçlanarak ülkedeki katı yasalar nedeniyle hapse atıldı.
9
10
11
12
13
14

.